Gamybos planų sudarymo sistema Klauskite
 
    

Kai užsakymų daug ir jie skirtingi, gaminiai sudėtingi, gamybos planų sudarymui rankiniais metodais reikia daug laiko.

Sudaryti  efektyvesnius gamybos planus ir sutaupyti daug laiko, Jums gali padėti AIVA programa. Progrma automati6kai sudarys gamybos planą iš klientų užsakymų ir sandėlių papildymui, išskaidys arba apjungs užsakymus, sudarys reikalingų užsakymų įvykdymui pusgaminių gamybos planus.

Gamybos plano sudarymas iš klientų užsakymų

Gaminant pagal klientų užsakymus, ypač kai gaminami nestandartiniai gaminiai, užsakymų labai daug ir jie dažniausiai nedideli, o jų  eiliškumas dažnai keičiasi,  gamybos planų sudarymas tokiomis priemonėmis kaip Excel  užima nemažai laiko, ranka registruojant duomnis atsiranda klaidos, kurių pasekmė gali būti nemaži nuostoliai.

AIVA programoje automatizuojamas  komercinių pasiūlymų ruošimas , kurio metu programa paruošia visus reikalingus duomenis.   Iš šių duomenų programa automatiškai suformuoja užsakymų gamybai planą, todėl nebelieka rankinio darbo ir klaidų.

Klientų užsakymų dalinimas gamybai mažesniais kiekiais

Kai užsakymai labai dideli ir klientai sutinka kad užsakymas nebūtų pagamintas visas vienu metu, reikalinga iš vieno užsakymo sudaryti kelis gamybos planus. Kai kuriuos gaminius, kaip pav., surenkamus namelius, patogiau gaminti po vieną.

Abiem atvejai, sudaryti tokius gamybos planus AIVA programoje labai paprasta-nurodžius kiekius, į kuriuos padalinti užsakymą, programa sudarys gamybos planą naujais kiekais.

Gamybos plano sudarymas atsargų papildymui

Kai klientai užsako dažnai tuos pačius gaminius ir norima jų užsakymus įvykdyti greičiau, arba kai įmonė turi mažiau užsakymų,  gaminama į sandėlį. Gamybos plano sudarymui reikia įvertinti kiek šiuo metu yra sandėlyje gaminių ir kiek jų prireiks ateityje.

AIVA programa  gali suprognozuoti pagal praėjusių mėnesių pardavimus kokios turi būti sandėlio atsargos ir įvertinusi sandėlio likučius suformuoti gamybos planą.  Pradžioje, neturint dar pardavimų istorijos, šais noras galima įvesti ranka kiekvienam gaminiui. Be to, sudarant gamybos planą pagal klientų užsakymus, programa kartu gali paskaičiuoti ir kiek papildomai reikia pagaminti sandėlių papildymui.

Automatizavę gamybos planų sudarymą sandėlių papildymui  ne tik sutaupysite daug laiko, bet ir nepritruksite atsargų klientų užsakymų vykdymui.

Pusgaminių gamybos planų sudarymas

Jei gaminių gamybai prieš tai reikia pasigaminti pusgaminius tai atsiranda jų planavimo problema. Jei gaminių įvairovė didelė ir jei jiems reikalinga pagaminti daug skirtingų pusgaminių, tai tokių planų sudarymas rankiniais metodais  nelengvas darbas ir užima daug laiko.

Dar sunkesnis uždavinys, kai pusgaminių gamybai reikalinga pagaminti savus pusgaminius ir t.t.

Tuo tarpu jei naudositės AIVA programa, įvairaus lygio pusgaminių planus sudarys automatiškai programa vieno mygtuko paspaudimu.

Šie planai, kaip ir galutinių gaminių surinkimo planai, ne tik parodo ką ir kada gaminti, bet kartu toliau tarnauja gamybos valdymui,- iš jų inicijuojamas medžiagų ir pusgaminių perdavimas į gamybą, paskyrų spausdinimas darbams, medžiagų nurašymas ir pusgaminių pajamavimas

 

Skirtingų  klientų užsakymų pusgaminių apjungimas gamybai kartu

Gaminant pagal klientų užsakymus, kai kurie iš jų gali turėti tuos pačius pusgaminius, kuriuos efektyviau gaminti kartu. Tada kad sudaryti pusgaminių gamybos planą pirmiausiai reikia surasti vienodus pusgaminius ir paskaičiuoti bendrą jų kiekį. Nors tai nemažas darbas, tačiau dar sunkesnis darbas yra surasti panašius nestandartinius pusgaminius, kuriuos galima gaminti kartu. Pirmu atveju ieškoma pusgaminių vienodais kodais, o antru atveju dar reikia patikrinti kurios sutampa charakteristikos.

Su šiomis problemomis lengvai padės Jums susitvarkyti AIVA programa,-suras klientų užsakymus vienodus ar panašius pusgaminius, susumuos jų kiekius ir sudarys pusgaminių gamybos planą naujais kiekiais.

Planų vykdymo kontrolė

Kad planai būtų gerai vykdomi, juos reikia kontroliuoti. O tam reikia žinoti kas jau atlikta. Kai kontrolė vykdoma rankiniais metodais tai ne taip lengva, nes kažkas turi surinkti ir užregistruoti informacija.

Pusgaminių ir galutinių gaminių planų formose programa parodo ne tik ką ir kada reikia gaminti, bet planų vykdymo eigoje parodo ar jau medžiagos perduotos gamyboje, kokios operacijos jau pradėtos, kokios užbaigtos, kiek jau pagaminta.  

Duomenis apie įvykdymą į planus atkeliauja automatiškai, kai iš plano atliekamas koks nors valdymo veiksmas.

 

 
Atgal
 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2023 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt