Gamybinių operacijų valdymo modulis Klauskite
 
Programa sudarys gaminių užsakymų operacijų vykdymo planą, suformuos gamybos užduotis ir padės kontroliuoti jų vykdymą. Automatizavę operacijų registraciją galėsite įdiegti apmokėjimo nuo atliktų darbų sistemą.
    

Daugelyje įmonių gamybos užduočių valdymo ir apskaitos funkcijos vykdomos rankiniais metodais, todėl joms sugaištama nemažai brangaus laiko ir gamyba valdoma neefektyviai.

AIVA programos pagalba be papildomų darbo sąnaudų galėsite automatizuoti gamybos paskyrų formavimo, užduočių registracijos, apskaitos ir analizės funkcijas. Galėsite operatyviai kontroliuoti gamybos operacijų plano vykdymo eigą, matyti ataskaitose kaip efektyviai apkrauti gamybos resursai. Programa automatiškai apskaičiuos atlyginimus nuo faktiškai atliktų operacijų, todėl galėsite įdiegti darbuotojų skatinimo sistemą.

Gamybos užduočių pateikimas per paskyras ir registracija skenuojant operacijų barkodus

Kai užsakymų gamybai daug, paruošti ir paskirstyti gamybos užduotis darbininkams užima nemažai meistrų laiko, kurį galite sutaupyti automatizavę užduočių paruošimą su AIVA programa.

Iš gamybos plano galėsite atspausdinti paskyras užsakymo operacijų vykdymui. Paskyroje programa atspausdins kokius gaminius ir kiek pagaminti, kokias atlikti operacijas, kokia jų planinė trukmė, koks planuojamas apmokėjimas už darbus, kokios reikalingos medžiagos užsakymo įvykdymui. Kiekvienai operacijai programa atspausdins du (pradžios ir pabaigos) barkodus operacijų registracijai.

Patys pasirinkę paskyrą, darbininkai nuskenuos savo operacijos pradžios barkodą, o pabaigę užsakymą,-operacijos pabaigos barkodą.

Tada programa užregistruos užduoties vykdymo pradžios ir pabaigos laikus ir datą. Jei darbininkai nebuvo priskirti operacijai, jie nuskenuoja savo kortelės barkodą, o programa priskiria kas atliko užduotį.

Paskyrų spausdinimas ir operacijų registracija skenuojant vyksta skirtinguose moduliuose gaminiams ir pusgaminiams.

Operacijų, ruošinių ir pagamintos produkcijos apskaita

Kai kurios įmonės, atlikusios gamybos užsakymo vieną ar kelias operacijas, kitas operacijas užsako pas subrangovus perduodamos joms ruošinius. Kitas atvejis, kai skirtingas operacijas vykdo tos pačios įmonės, skirtingi cechai ir iš vieno cecho perduodami ruošiniai į kitą cechą, į kurį nuvežus dar reikia nurodyti jų saugojimo vietą. Tokių atveju reikia vesti ruošinių apskaitą, kad žinoti kur randasi ruošiniai.

Programoje realizuotas režimas, kai užregistravus pirmos operacijos atlikimą, programa nurašo automatiškai medžiagas ir apskaičiuoja gauto ruošinio savikainą sudėdama medžiagų ir atliktos operacijos kainą.

Atlikus sekančią po jos operaciją programa automatiškai nurašo anksčiau pagamintų ruošinių tokį kiekį, koks pagamintas sekančios operacijos rezultate, ir apskaičiuoja naujų ruošinių savikainą.

Įvykdžius sekančias pagal prioritetą operacijas, programa automatiškai nurašo anksčiau užpajamuotus ruošinius ir užpajamuoja naujus ruošinius su daugiau atliktų operacijų.

Jei tam tikra operacija buvo atlikta ne visiems gaminiams, tai kitą kartą gaminant tokio pat gaminio užsakymą programa parodys kiek liko ruošinių iš prieš tai atliktos operacijos.

Užregistravus paskutinės pagal prioritetą operacijos įvykdyta kiekį, programa ne tik nurašo prieš tai pagaminta ruošinio  kiekį, bet ir automatiškai užpajamuoja tokį pat kiekį gaminių.

Galima nustatyti kaip skaičiuoti gaminio savikainą - ar į jos skaičiavimą įtraukti ir operacijų savikainą.

 

Kontroliuosite realiu laiku gaminių gamybos operacijų vykdymo eigą

Dažnai gamyboje užduočių įvykdymo registracija apsiriboja pliusiuko padėjimu popieriuje, todėl nėra operatyvaus atgalinio ryšio, sunku kontroliuoti užduočių vykdymą ir palyginti su planu.

AIVA užsakymų gamybos operacijų plane programa parodys ne tik gaminius, reikalingas atlikti operacijas, operacijų trukmes, bet ir kada kiekviena operacija pradėta ar pabaigta, kas ją vykdo (įvykdė), pagamintų gaminių kiekius.

Planą-ataskaitą galėsite filtruoti pagal įvairius kriterijus: datų periodą, klientus, užsakymus, darbininkus, įrengimus, operacijas ir kt..

Turėdami realiu laiku informaciją apie plano vykdymą, galėsite laiku imtis priemonių jei matysite, kad darbai vėluoja.

 

Programa apskaičiuos atlyginimus nuo asmeniškai atliktų gamybos operacijų

Našiausiai darbuotojai dirba, kai gauna atlyginimą priklausomai nuo savo darbo rezultatu. Tam reikalinga užregistruoti kas kokius užsakymus atliko. Rankinėmis priemonėmis registruojant darbus tai užima daug laiko, todėl dažniausiai darbai visai neapskaitomi

AIVA programos pagalba, apskaityti darbus galite be jokių papildomų darbo sąnaudų darbų registracijai.

Iš operacijų registracijos duomenų, programa suformuoja atlyginimų paskaičiavimo ataskaitas - darbininkams nuo jų atliktų darbų,

Galima nustatyti kaip skaičiuoti darbininkams atlyginimą už jų atliktas operacijas. Yra keli metodai, kai skaičiuojama:

-      Tik pagal operacijos įkainį,

-      Pagal paskaičiuotą operacijos laiką padaugintą iš laiko vieneto įkainio

-      Pagal paskaičiuotą operacijos laiką padaugintą iš laiko vieneto įkainio, ir padaugintą iš našumo koeficiento. Šis koeficientas apskaičiuojamas padalinus paskaičiuotą operacijos atlikimui reikalingą laiką iš faktinio operacijos atlikimo laiko. T.y. jei darbuotojas užsakymą atliko greičiau, jo atlyginimas padidėja ir priešingai, jei lėčiau, tai sumažėja.

 

Nauda

Automatizavę gamybos operacijų valdymo funkcijas:

- Sumažinsite gamybos vadovų darbo laiko sąnaudas gamybos valdymui ir jie galės efektyviau valdyti gamybą

-Sukaupsite duomenų bazę apie operacijas įrengimų ir darbuotojų efektyvumo įvertinimui

-Be papildomų darbo sąnaudų galėsite įdiegti darbo užmokesčio nuo išdirbio sistemą ir taip labiau suinteresuoti vykdytojus

Mūsų sprendimo privalumai:

- Operacijų registraciją atlieka pats vykdytojas skenuodamas paskyrą arba patvirtindamas užduotį per liečiamą ekraną

- Registruojant operacijų vykdymą, kartu automatiškai atliekama panaudotų gamybai medžiagų nurašymas ir  pagamintų gaminių pajamavimas

- Be papildomų darbo sąnaudų galima  užregistruoti gamybos operacijų neatitiktis

- Patys darbininkai gali užregistruoti gamybos trikdžius, taip pat įrangos gedimus

 

 
Funkcijos
Gamybos valdymas Gamybinių operacijų paskyros su operacijų barkodais suformavimas ir atspausdinimas
Gamybinių operacijų pradžios ir pabaigos bei pagaminto gaminių kiekio automatinis registravimas skenuojant paskyros barkodus
Gamybinių operacijų vykdymo planas-ataskaita
Komplektuojamų gaminių gamybinių operacijų kainos paskaičiavimas ir apskaita
Personalas ir atlyginimai Atlyginimų gamybininkams skaičiavimo metodai

Atgal
 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2024 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt