AIVA Katalogo vedimo gamybai modulis-Enterprise versija Klauskite
 
    

Per AIVA KATALOGAS programos modulį įvedami ir redaguojami gaminių aprašymai,nuotraukos, brėžinių failai,  gaminio sudėtis ir gamybos technologija.

 

 Tam programos kataloge sumodeliuojama gaminio struktūra ir gamybos operacijos. Apibendrintas gaminio modelis parodytas žemiau pav.

 

 

Gaminių katalogas
Sudaromas gaminių klasifikatorius, gaminius suskirstant į grupes
Gaminių grupėms numatytas sekančių duomenų įvedimas:

  • grupės pavadinimas (yra galimybė įvesti keliomis kalbomis);
  • Gaminių charakteristikų pavadinimų įvedimas kiekvienai grupei ar pogrupiui. Galima nurodyti, pagal kurias iš charakteristikų gali būti vykdoma paieška. Prie grupės charakteristikų pavadinimų gali būtį įrašomos formulės šių charakteristikų reikšmių paskaičiavimui bei kita reikalinga valdymo informacija.
  • Gaminių grupės tekstinis aprašymas ir nuotraukos, reikalingos interneto svetainei.

Kiekvienoje grupėje vedami gaminiai, kurie gaminami pagal analogišką technologija. Sudėtingiems gaminiams analogiškai aprašomi gaminius sudarantys pusgaminiai ir detalės, kurie gamybos

 

 Pagal tai koks gaminio modelis, sudaromas ir katalogo grupavimo medis, kuriame parodomos gaminių grupės, pusgaminių grupės, detalių grupės, medžiagų grupės , gamybinių operacijų grupės ir staklių grupė.

 

Standariniai ir nestandartiniai gaminiai kataloge aprašomi skirtingai:

Standartiniams aprašoma  iš kokių medžiagų gaminamas konkretus gaminio modelis, kokie medžiagų kiekiai reikalingi, ir kokios reikalingos gamybos operacijos ir kiek jos truks.

Nestandartiniams gaminiams priskiriamos galimos jų gamybai mediagų grupės,aprašomos formulės, kaip apskaičiuoti i medžiagų kiekius nuo gaminio užsakomų parametrų, galimos atlikti gamybinės operacijos, formulės kaip apskaičiuoti operacijų trukmes priklausomai nuo užsakomų gaminio charakteristikų.

 

Aprašant sudėtingus gaminius, papildomai nurodomos jų sudedamosios dalys -pusgaminiai, gaminamos detalės, medžiagos ir gamybinės operacijos.

Kiekviena iš gaminio sudedamųjų dalių,- pusgaminiai ir detalės  yra aprašoma analogiškai, kaip ir pats gaminys.

 

Toks gaminių aprašymo kataloge hierarchinis sprendimas leidžia automatizuoti gaminio konfigūravimo, savikainos ir kainos skaičiavimo funkcijas tiek priimant užsakymus gamybai per vadybininkus, tiek internetu per įmonės e-komercijos sistemą.

  

Medžiagų katalogas

Medžiagų kataloge suklasifikuojamos visos reikalingos gamybai medžiagos. Kiekvienoje medžiagų grupėje įvedamos vienodai technologiškai apdirbamos medžiagos. Medžiagoms priskiriami galimi jų tiekėjai. Jei tos pačios medžiagos gali turėti skirtingus matavimo vienetus, įvedamos jų perskaičiavimo formulės.

 

Gamybinių operacijų katalogas.

Kataloge suvedamos visos naudojamos gamyboje gamybinės operacijos. Gamybinėms operacijoms priskiriamos staklės, darbo centrai, darbo vietos.

 

Darbo centrų, staklių darbo vietų katalogas.

Šiame kataloge suvedamos naudojamos gamyboje staklės, darbo centrai darbo vietos, aprašomas jų kiekis ir darbo laikas.

 

Gaminių katalogo sukūrimo ir redagavimo sprendimas apima ne tik katalogo redagavimo bet ir kitas funkcijas, parodytas žemiau pav..

 

 Pradedant diegti katalogą Gaminiai ir  Medžiagos į medžiagų katalogo  grupes gali būti  įvedamos ranka arba importuojamos iš Excel failų-pavadinimai, kodai, kainos, aprašymai.

Medžiagų kainas taip pat  galima perrašyti iš tiekėjo parduodamų medžiagų katalogo internetu, jei tiekėjas sutinka ir duoda prisijungimo galimybę per XML protokolą. Taip  taupomas duomenų paruošimui reikalingas laikas, o medžiagų kainos gali būti atnaujinamos kiekvieną dieną automatiškai.

 

Medžiagų kainas taip pat galima koreguoti ir per kainų apklausų modulį, kada tiekėjui siunčiamos pasirinktos iš katalogo medžiagos, o tiekėjas pats įveda medžiagų kainos, kurias programa įrašo į katalogą kaip tiekėjo kainą.

 
Atgal
 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt