Prekių ir medžiagų užsakymas naudojantis katalogu Klauskite
 
    

Prekių ir medžiagų užsakymui panaudojamas iš anksto sudarytas katalogas, kuriame yra prekių (medžiagų) aprašymai, kodai, priskirti tiekėjai, tiekėjų kainos ir pavadinimai (žr. Katalogo aprašymą).

Pasirenkant prekes iš katalogo, programa parodo esamą sandėlyje prekių kiekį (jei AIVA 9001 programos pagalba vedama prekių apskaita). 

 

Iš visų rpasirinktų kataloge prekių, programa suformuoja suvestinę, kurioje parodo iš kokių tiekėjų galima užsakyti šias prekes ir kiek jos pas kiekvieną tiekėją kainuoja, esamą prekių kiekį sandėlyje (jei vedma prekių apskaita) ir , jei prieš tai buvo padaryti užsakymai tiekjams, parodo koks kiekis jau užsakytas, bet dar negautas.

 

Kad apiforminti prekių užsakymą, reikalinga tik įrašyti norimą prekių kiekį pasirinktam tiekėjui.

 Užsakymų formavime programa paklausia, ar įrašyti užsakomą kiekį prioritetiniam tiekėjui ar vadybininkas pats pasirinks, iš kurio galimo tiekėjo užsakys prekes.

Vadybininkas gali arba pasirinkti tiekėją rankiniu būdu įrašydamas jam užsakomą kiekį, arba programa gali kiekius priskirti tiekėjams:

a)     Pagal iš anksto priskirtą prioritetą

b)     Pagal tai,kurio tiekėjo prekės kaina mažiausia.

 

Kiekvienam padaliniui prioritetinis tiekėjas nustatomas pagal sekančius kriterijus: turi būti priskirtas prekei ir būti aukščiausio prioriteto, turi būti priskirtas tiekėjas padaliniui, priskirto aukščiausio prioriteto prekei turi būti aukščiausio ir padaliniui, t.y. jei prie prekės priskirti du aukščiausio prioriteto tiekėjai, tai užsakant prekes padaliniui, programa turi paimti tą tiekėją, kurio prioritetas prie padalinio aukštesnis.

 

Pasirinkus tiekėjus, programa suformuoja tiek užsakymų, kiek buvo pasirinkta tiekėjų ir, po patvirtinimo, suformuoja ir išsiunčia jiems el. laiškus su užsakymais.

 

Išsiųsti užsakymai patenka į ataskaitas, kuriose matosi užsakymų būsena, bei galima pasirinkus koreguoti užsakymą- įrašyti planuojamą gavimo datą, išimti iš užsakymo tas pozicijas, kurių tiekėjas negali įvykdyti.

Gavus prkes, pasirinkus užsakymą, galima kontoliuoti ar viskas gauta taip kaip buvo užsakyta, koreguoti kiekius ir kainas ir automatiškai užpajamuoti prekes tik įrašant pajamavimo dokumento numerį.

 

 
Atgal
 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2024 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt