Komplektuojamas gaminys, tai gaminys, kuris susideda iš sudedamųjų dalių, kurios apjungiamos į gaminį atliekant numatytas pagal gamybos technologiją operacijas. Gaminio sudedamosios dalys gali būti tiek pirktinės detalės ir medžiagos, tiek pačios įmonės gaminamos detalės,- iš medžiagų (toliau vadinamos  "Detalėmis" ) arba surenkamos iš kitų Detalių (toliau vadinamos "Pusgaminiais"  arba "Mazgais".

Komplektuojamų gaminių valdymo procesas susideda iš dviejų etapų: 1) gaminio komplektuotuojančių dalių  perdavimas gamybai ir 2) gaminio gamybinių operacijų valdymas.

Pasirinkus iš gamybos plano užsakymą, programa automatiškai surenka iš sandėlio reikalingas gaminio gamybai sudėtines dalis-medžiagas, detales, pusgaminius ir suformuoja paskyras jų paėmimui, o atlikus gamybines operacijas automatiškai jas nurašo.

 Fiziniam gaminių surinkimui gali būti panaudojamas skeneris kaupiklis, į kurį programa įrašo kokias dalis reikia surinkti. Skenuojant kaupiklis parodo ar teisingai paimta reikalinga dalis.

Surinkus gamybai reikalingas gaminio medžiagas darbininkams suformuojamos paskyros su reikalingomis atlikti gamybinėmis operacijomis ir jų barkodais. Kaip alternatyva realizuotas gamybinių operacijų valdymas per liečiamą ekraną.

 

Kas vykdys gamybines operacijas gali nurodyti per programa meistras arba registruotis patys darbininkai skenuodami savo barkodą arba RFID kortele.

 

Įvykdymą darbininkai registruoja patys- skenuodami paskyrą arba per liečiamą ekraną. Nuskenavus paskyrą, programa paskaičiuoja darbo faktinę trukmę, atlyginimą darbininkui, nurašo medžiagas arba ruošinį, užpajamuoja ruošinį, o po paskutinės operacijos-gaminį, kartu vykdydama ir nebaigtos gamybos apskaitą.

 

Žemiau pav. parodyti modulio ryšiai su kitais AIVA programos moduliais.

 

 

 

AIVA Komplektuojamų gaminių valdymo modulis:

       Pilnai automatizuoja  medžiagų surinkimo, perdavimo į gamybą ir apskaitos funkcijas, todėl sutaupo daug laiko valdymui ir apskaitai

       Pilnai automatizuoja paskyrų darbams formavimą, darbų registraciją, bei apskaitą ir atlyginimų nuo išdirbio skaičiavimą, todėl galima įdiegti darbininkų skatinimo sistemą

 

AIVA programos privalumai:

·        Reikalingi duomenis  gamybos valdymui atkeliauja iš užsakymų, todėl nebereikia  jų įvesti

·        Visas gamybos procesas kontroliuojamas ir apskaitomas realiame laike

·        Galimybė valdyti gamybą bet kokio sudėtingumo gaminių , susidedančių iš mazgų, kurie savo ruožtų susideda iš pomazgių ir t.t.

Komplektacijos valdymas

Gamybinių operacijų valdymas

 

 

Užsakymų komplektavimui plano- sąrašo sudarymas.

Trūkstamų Komplektuojančių dalių perdavimas gamybai ir (arba) tiekimui.

Komplektuojančių dalių surinkimas iš sandėlių, paskyros spausdinimas arba perdavimas į kaupiklį ir perdavimas į gamybą (sandėlį).

Komplektuojančių dalių automatinis surinkimas nurašymui ir nurašymas pajamuojant gaminius.

 

 

 

Užsakymų gamybinių operacijų vykdymo plano-sąrašo sudarymas.

Komplektuojančių dalių perdavimas į Nebaigtą gamybą

Paskyrų gamybinėms operacijoms spausdinimas vienam arba keliems užsakymams

Gaminių ruošinių apskaita po kiekvienos gamybinės operacijos

Gamybinių operacijų pradžios ir pabaigos registracija, faktinės trukmės  paskaičiavimas, medžiagų nurašymas atlikus paskutinę operacija ir gaminio pajamavimas

Nebaigtos gamybos apskaita

Atlyginimų darbininkams paskaičiavimas

 

 

 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2023 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt