Paprastai satabų bendrovėse kainu apklausa vykdoma  rankiniu būdu formuojant medžiagų paraiškas, kurios  siunčiamoi elektroniniais laiškais tiekėjams, o gavus kainų pasiūlymus iš tiekėjų daromos rankiniu būdu suvestinės ataskaitos, įvedant kainų pasiūlymus į Excel failą. Toks pusiau rankinis darbas užima nemažai laiko, todėl dažnai kainų apkausa ir nevykdoma ir tada medžiagos nuperkamos brangiau negu būtų galima.

AIVA STATYBA programoje kainų apklausų procesas visiškai automatizuotas- kad įvykdyti kainų apklausą tereikia tik  paspausti kelias komandas programoje. Tai pasiekta tuo, kad kainų apklausos laiškai tiekėjams suformuojami automatiškai iš darbų vadovų  savaitinių paraiškų medžiagoms, kurias taip pat suformuoja programa iš projekto grafiko, o šis, savo ruožtu,- iš projekto sąmatos..

Tiekėjai gavę laišką, atsidariusioje iš laiško formoje, įveda savo siūlomas kainas tiesiogiai į AIVA programos duomenų bazę, kur kainas iš karto mato tiekimo vadybininkas ir gali patvirtinti užsakymą geriausias kainas pasiuliusiam tiekėjui

Žemiau detaliau aprašytas mūsų kainų apklausos sprendimas ir jo privalumai statybų bendrovei

Laiškų suformavimas ir siuntimas apklausai

Tiekimo skyriui, kad suorganizuoti kainų apklausą, tereikia tik pasirinkti tiekėjus kam siųsti kainų paklausimus. Programa suformuoja ir išsiunčia elektroninius laiškus pasirinktiems tiekėjams. Tokiu būdu tiekimo vadybininkas greitai gali apklausti labai daug įmonių beveik  nesugaišdamas tam laiko.

 

Tiekimo vadybininkas sutaupo daug laiko ir kainų pasiūlymų analizei, kadangi tiekėjų įrašytos kainos iš karto parodomos prie medžiagų pozicijų ir todėl vadybininkui tereikia tik pasirinkti geriausius pasiūlymus.

 Tiekėjai ir subrangovai patys įveda kainas

Tiekėjai iš laiško atidariusioje formoje įveda savo siūlomas kainas, kurias programa įrašo į paraišką prie kiekvienos pozicijos parodydama koks tiekėjas kokias kainas pasiūlė. Kadangi tiekėjams nereikia ruošti viso pasiūlymo, o tik įvesti kainas, tai jie gaišta žymiai mažiau laiko pasiūlymo ruošimui ir didesnė tikimybė, kad jie pateiks pasiūlymą.

 

Įmonės vadovybė sutaupo lėšas pirkimams

Panaudojus šia kainų apklausų technologija įmonės vadovybė gali geriau kontroliuoti kainų apklausos procesus, o darbuotojai įvykdyti daugiau apklausų, todėl padidėja tikimybė, kad medžiagos ir darbai bei mechanizmų nuoma bus nuperkami pigiau ir įmonė papildomai sutaupys, kaip rodo praktika, apie 5% nuo pirkimų apimties.

 

  Sprendimų ir variantų platesnis aprašymas
  Medžiagų kainų apklausa internetu panaudojant sąmatų ir plano grafiko duomenis, papildytus medžiagų secifikacijos aprašymų ir failais
 


 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2021 Aiva sistema. Svetainėje pateiktą informaciją naudoti be sutikimo draudžiama.
webleader.lt