LT | EN
   

 Daugelyje įmonių reikalingų žaliavų atrinkimas ir perdavimas į gamybą, jų panaudojimo gamyboje registracija, pagamintos produkcijos registracija vykdoma rankiniu būdu. Toliau surinkti gamyboje duomenys rankiniu būdu suvedami į apskaitos programą. Visi tie veiksmai reikalauja nemažai darbo laiko sąnaudų kas didina produkcijos savikainą. Be to, atsiranda rankinio duomenų įvedimo klaidos, ataskaitos gaunamos labai pavėluotai todėl mažai naudingos priimant gamybos valdymo sprendimus. O  tai veda prie neefektyvaus gamybos valdymo, prastovų dėl medžiagų vėlavimo, nelaiku duotų užduočių, blogos darbo kontrolės.

 Esant daug smulkių užsakymų sunku užregistruoti kas atliko darbus, todėl praktiškai beveik neįmanoma ar neapsimoka  įdiegti apmokėjimo nuo individualių darbo rezultatų sistemą, o tai neskatina darbininkus dirbti efektyviau.

AIVA programoje visas gamybos valdymo procesas pilnai automatizuotas

Iš užsakymų gamybai plano pasirinkus gamybos užsakymą programa surenka reikalingas užsakymo įvykdymui žaliavas iš sandėlių ir  perkelia  jas į gamybą. Tada programos pagalba suformuojamos ir atspausdinamos paskyros su barkodais gamybinių operacijų vykdymui. Darbininkai gavę paskyrą skenuoja joje   operacijų barkodus, o programa automatiškai užregistruoja operacijų pradžios ir pabaigos laikus.

Užregistravus paskutinės gamybinės operacijos atlikimą, programa automatiškai nurašo žaliavas ir užpajamuoja pagamintą produkciją.

Gamybos  proceso schema žaliavų apdirbimo gamybos įmonėje parodyta žemiau pav.

Nauda

  • Programa  taupo darbo laiką žaliavų ir pagamintos produkcijos apskaitai bei atliktų darbų registracijai, o tai leidžia didesnėse gamybose atisakyti vieno ar daugiau apskaitininkų etatų.
  • Programa taip pat padeda kontroliuoti gamybą realiu laiku ir išvengti klaidų. Be to, realiu  laiku vykdant gamybos apskaitą atsiranda prielaidos iš karto planuoti ir perplanuoti gamybos procesą kai nukrypstama nuo pirminio plano.
  • Žaliavų apskaita realiame laike padeda išvengti atvejų, kai žaliavų pritrūksta arba jų sandėlyje per daug.
  Sprendimų ir variantų platesnis aprašymas
  Žaliavų apdirbamosios gamybos procesų valdymo ir apskaitos sistema
 


 
Slapukų naudojimo taisyklės © 1995 - 2020 Aiva sistema
webleader.lt